دانشگاههای انگلیسی زبان مجارستان

دانشگاههای انگلیسی زبان مجارستان

دانشگاه علوم پزشكی سملوایز (مورد تایید ایران) دانشگاه علوم پزشكی آلبرت سنت جورجی (مورد تایید ایران) دانشگاه علوم پزشكی پچ (مورد تایید ایران) دانشگاه علوم پزشكی دبرسن (مورد تایید ایران)  دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست (مورد تایید ایران) دانشگاه فنی و مهندسی میشكولس (مورد تایید ایران) دانشگاه علوم كشاورزی گودولو (مورد تایید ایران) دانشگاه علوم اقتصادی بوداپست، کوروینوس (مورد تایید ایران)

دانشگاههای انگلیسی زبان مجارستان
دانشگاههای انگلیسی زبان مجارستان

زمان شروع کلاس و ثبت نام دانشگاههای انگلیسی زبان مجارستان

دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست در دو ترم اکتبر و فوریه معادل ماههای مهر و بهمن برای دوره پیش دانشگاهی هر سال دانشجو می پذیرد و شروع کلاس در سال اول دانشگاه 4 سپتامبر هر سال می باشد.

دانشجویان با توجه باینکه اخذ پذیرش حداقل یک هفته و اخذ روادید حداقل یک ماه زمان لازم دارد باید حداقل 2 ماه قبل از شروع هر ترم اقدام نمایند.

زمان ثبت نام برای متقاضیان کارشناسی در دانشگاههای مجارستان و دوره های پیش دانشگاهی حداقل یک ماه قبل از شروع ترم و برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا حداقل 3 ماه قبل از آغاز ترم می باشد.

گواهی سلامت جسمانی برای دانشگاههای انگلیسی زبان مجارستان

گواهی آزمایشات ایدز ، هپاتیت و عكس قفسه سینه با گزارش به زبان انگلیسی ویك گواهی عمومی تندرستی جسمانی و روانی از پزشك متخصص به زبان انگلیسی

برای اخذ اقامت مورد نیاز میباشد که در حال حاضر آزمایشات انجام شده در ایران قابل قبول نیست و دانشجو باید این آزمایشات را در کشور مجارستان انجام دهد و هزینه این آزمایشات حدود 100 یورو است.

تسهیلات دانشگاهی در دانشگاههای انگلیسی زبان مجارستان

دانشگاههای مجارستان مورد تائید ایران و تماما بین المللی میباشند و بیش از 5 دانشگاه از دانشگاههای مجارستان در لیست 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

اکثر دانشگاههای مجارستان دارای قدمت و دیرینه بسیار بالایی هستند بعنوان مثال دانشگاه فنی بوداپست تنها دانشگاه اروپا است كه به 4 زبان انگلیسی ، آلمانی ، فرانسه و مجاری تدریس می نماید و بیش از 365 سال قدمت و 6 جایزه نوبل دارد.

دانشجویان پس از مدتی اقامت در كشور مجارستان میتوانند برای استفاده از تعطیلات سالیانه و یا تعطیلات تابستانی به كشورهای همسایه و اروپای غربی توریستی مسافرت نمایند.

تمامی دانشجویان میتوانند از امكانات ورزشی، مركز كامپیوتر، استفاده از اینترنت ، كتابخانه مجهز ، لابراتوارهای دانشگاه و مراكز فرهنگی بصورت رایگان استفاده نمایند.

دانشجویان ممتاز میتوانند از 25 % -20 %  تخفیف دانشجوئی بهره مند شوند.

دانشجویان می توانند از تخفیف بلیط های هواپیما و قطار و وسایل حمل و نقل شهری استفاده نمایند.

نکات مهم در ارسال شهریه به دانشگاهها و کالج های انگلیسی زبان مجارستان

شهریه را فقط از طریق صرافی های مجاز ارسال فرمایید.

نام و شماره پاسپورت خود را در برگه ارسال حواله قید نمایید.

در قبال پرداخت هر مبلغی به صرافی حتما رسید دریافت فرمایید.

تلکس واریز حواله شهریه را 48 ساعت پس از ارسال شهریه از صرافی درخواست فرمایید.

با توجه به هزینه کارمزد حواله جات خارجی حتما بر مبلغ حواله 60 دلار یا یورو اضافه فرموده و مجموع را حواله فرمایید و علاوه بر کارمزد خارجی صرافیهای مجاز مبلغی را بعنوان کارمزد دریافت میدارند.

پس از حواله مبلغ شهریه یک کپی از برگه حواله وتلکس را برای موسسه ارسال و یا بشماره 88419594 و یا 88417071 فکس نمایید.

در صورتیکه متقاضی در مراحل اخذ پذیرش و یا ویزای تحصیلی قبل از عزیمت به کشور مجارستان به هر دلیلی اعلام انصراف نماید باید ابتدا ویزای تحصیلی دریافتی به درخواست وی توسط سفارت باطل شده و کپی آن به دانشگاه ارسال و با ذکر دلیل درخواست استرداد شهریه گردد.

در صورتیکه متقاضی به کشور مجارستان ورود نماید و از ویزا استفاده نماید و پس از ثبت نام اعلام انصراف نماید ، هیچ مبلغی از شهریه به وی مسترد نمی گردد، حتی اگر وی دلیل کاملا موجه داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هشت =